Kde sledovat bohoslužby?

Bohoslužby během pandemie koronaviru.

V reakci na mimořádné opatření biskupů, jímž v situaci vládou vyhlášeného nouzového stavu mění režim veřejných bohoslužeb, přinášíme informaci o tom, prostřednictvím kterých médií mohou věřící bohoslužby sledovat.

Nedělní mše svatá v 10:00 na Svatém Kopečku je k dispozici na YouTube kanále Svaty Kopecek TV

Televize Noe nabízí mše svaté každý den. Všechny bohoslužby se konají v kapli ostravského studia Telepace: od pondělí do pátku vždy ve 12.05, v sobotu od 18.00 s texty nedělní liturgie a v neděli od 10.30.


V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté řazeny v úterý, čtvrtek a pátek od 18.00 a přenášeny budou z brněnského studia Proglasu, pražského kostela Panny Marie Sněžné a kostela sv. Bartoloměje v Kravařích. Nedělní bohoslužba pak začíná v 9.00 a přenášena bude z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci. A vzhledem k aktuální situaci přidává Proglas také další bohoslužbu: každou neděli ještě mimořádnou mši svatou od 19.30. Během týdne Proglas zve také k modlitbě růžence – v pondělí a ve středu od 18.00 a v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30 – a ve středu a pátek od 15.10 i k modlitbě křížové cesty.


Mši svatou lze také sledovat online na internetu. Přehled bohoslužeb lze nalézt na stránkách  www.mseonline.cz


Pastorační středisko Arcibiskupství pražského nabízí návod pro slavení domácí nedělní bohoslužby. Návod najdete na stránce: https://www.pastorace.cz/clanky/manual-pro-domaci-nedelni-bohosluzbu